Dlaczego warto korzystać z BLIK-a?

BLIK to system płatności mobilnych, który pozwala na płacenie w sklepie, a także wypłacanie pieniędzy jedynie przy użyciu smartfonów. Potrzebne jest do tego wpisanie kodu, który otrzymujemy na naszym telefonie po zalogowaniu się do konta banku przez smartfon. Jest to bardzo łatwa, szybka i bezpieczna metoda płatności bez wykorzystywania karty.

Jak płacić przy użyciu BLIK-a?

Płacenie przy użyciu BLIK-a jest prostsze niż mogłoby się nam wydawać. Wystarczy wejść do własnej aplikacji bankowej, wybrać opcję „BLIK”, a następnie wpisać kod, który się nam pojawi (6 cyfr) w bankomacie, lub czytniku kart. Wówczas, po dosłownie kilku sekundach, na naszym smartfonie pojawi się powiadomienie, w którym musimy potwierdzić, że wyrażamy zgodę na transakcję. Po wciśnięciu „OK” bankomat wypłaca pieniądze, a sklep zabiera nam pieniądze z konta.

Gdzie można zapłacić BLIK-iem?

BLIK-iem można płacić już w większości publicznych lokali, sklepów i placówek, w tym w supermarketach, na pocztach, w sklepach internetowych. Opcję wypłacania konta za pomocą 6-cyfrowego kodu umożliwiają już do tego bankomaty wszystkich banków w Polsce.


Instrukcja BLIK

Jak uruchomić blika? Krótka instrukcja dla klientów banku.

Otwórz